OSTATKI Z ŻEGLARZAMI PORTOWYMI


OSTATKI Z ŻEGLARZAMI PORTOWYMI

Data: 21.02.2023
Godzina: 20:00 - 22:59


Zapraszamy na szalony ostatkowy koncert
21 lutego we wtorek.
Startujemy o 20:00
Do zobaczenia.
Wstęp wolny!
ŻEGLARZE PORTOWI.
Do października 2016 roku Ostatnie Takie Trio. Ze względu na mnogość podmiotów wykonawczych posługujących się tą nazwą, grupa postanowiła zmienić szyld i obecnie koncertuje jako Żeglarze Portowi.
Skład:
Michał Danielewicz – śpiew, gitara, harmonijki
Dariusz Wołosewicz – gitara basowa, śpiew
Repertuar zespołu oparty jest na bogatej twórczości autora popularnych żeglarskich piosenek Michała „Lucjusza” Kowalczyka, zmarłego 1 maja 2010 roku. „Biała sukienka”, „Na Mazury”, „Zocha”, „Przyjaciółka żeglarzy” i wiele innych przebojów to program obowiązkowy wykonywany przez Żeglarzy Portowych podczas żywiołowych koncertów.
W maju 2015 r. ukazała się debiutancka płyta pod tytułem „A przy naszym ognisku…” (Ostatnie Takie Trio), która zawiera 12 utworów autorstwa Michała Kowalczyka. W lutym 2017 r. ukazał się kolejny krążek, którego tytuł brzmi „Przyjaciółka żeglarzy”. Znalazło się na nim kilka niepublikowanych dotąd piosenek Michała Kowalczyka oraz niektóre z najbardziej znanych kompozycji Autora, takich jak „Biała sukienka”, „Gruby”, czy „Przyjaciółka żeglarzy”. Zespół dokonał nagrań w nowo otwartym studiu „Leśna Trollnia” w Serwach koło Augustowa oraz w willi „Danielewiczówka” pod Warszawą. W lipcu 2019 na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Mikołajkach zespół zaprezentował trzecią, tym razem autorską płytę pod tytułem „Woda i Wiatr” (Płyta tygodnia w radiu Wnet).
Zespół wziął udział w wielu liczących się festiwalach:
Największe Juwenalia w Polsce – Kortowiada, Festiwal Latający Holender, Festiwal Szanty w Kunicach, Szanty Na Wiśle, Regaty o Puchar Mariny Miasta Gdańsk, Najstarszy Festiwal Żeglarski – Szanty w Mikołajkach, Festiwal Jeziorak Szanty i wiele, wiele innych. Zespół nie stroni od koncertowania w żeglarskich tawernach, nawiązując bliski kontakt z publicznością 🙂
W czerwcu 2021 miała miejsce premiera czwartej płyty pod tytułem „…więc kufle w dłoń bracia żeglarze”.
Obecnie zespół pracuje nad piątą płytą.
Do zobaczenia na koncertach!