ŻEGLARZE PORTOWI


ŻEGLARZE PORTOWI

Data: 06.01.2024
Godzina: 21:00 - 23:59


WSTĘP: 20 zł / z kartą zaokrętowania wstęp 10 zł!

zeglarze_portowi2

Repertuar zespołu oparty jest na bogatej twórczości autora popularnych żeglarskich piosenek Michała „Lucjusza” Kowalczyka, zmarłego 1 maja 2010 roku. „Biała sukienka”, „Na Mazury”, „Zocha”, „Przyjaciółka żeglarzy” i wiele innych przebojów to program obowiązkowy wykonywany przez Żeglarzy Portowych podczas żywiołowych koncertów.

W maju 2015 r. ukazała się debiutancka płyta pod tytułem „A przy naszym ognisku…” (Ostatnie Takie Trio), która zawiera 12 utworów autorstwa Michała Kowalczyka.

W lutym 2017 r. ukazał się kolejny krążek, którego tytuł brzmi „Przyjaciółka żeglarzy”. Znalazło się na nim kilka niepublikowanych dotąd piosenek Michała Kowalczyka oraz niektóre z najbardziej znanych kompozycji Autora, takich jak „Biała sukienka”, „Gruby”, czy „Przyjaciółka żeglarzy”. Zespół dokonał nagrań w nowo otwartym studiu „Leśna Trollnia” w Serwach koło Augustowa oraz w willi „Danielewiczówka” pod Warszawą.

W lipcu 2019 na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Mikołajkach zespół zaprezentował trzecią, tym razem autorską płytę pod tytułem „Woda i Wiatr” (Płyta tygodnia w radiu Wnet).

Zespół wziął udział w wielu liczących się festiwalach:
Największe Juwenalia w Polsce – Kortowiada, Festiwal Latający Holender, Festiwal Szanty w Kunicach, Szanty Na Wiśle, Regaty o Puchar Mariny Miasta Gdańsk, Najstarszy Festiwal Żeglarski – Szanty w Mikołajkach, Festiwal Jeziorak Szanty i wiele, wiele innych. Zespół nie stroni od koncertowania w żeglarskich tawernach, nawiązując bliski kontakt z publicznością 🙂
Obecnie trwają prace nad czwartą autorską płytą zespołu, której premiera zapowiadana jest na jesień 2020 roku.

Skład:
Michał Danielewicz – banjo, gitara, harmonijka, śpiew, automat
perkusyjny, sampler
Dariusz Wołosewicz – gitara basowa, śpiew

Fanpage zespołu:
https://www.facebook.com/Zeglarze-Portowi-732751216745001/