ZREFOWANI


ZREFOWANI

Data: 08.09.2023
Godzina: 21:00 - 23:59


Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu żeglarsko-folkowego Zrefowani. Dobra zabawa gwarantowana!
Zrefowani o sobie:
Historia powstania zespołu jest dość nietypowa, gdyż wszystko zaczęło się od… lockdownu. Kiedy zostaliśmy zamknięci w domach z powodu pandemii, koncerty przeniosły się do internetu. Reflinka również zaczęła koncertować online, a w zasadzie to właśnie wtedy wróciła do aktywnego grania. Na którymś streamingu w jej głowie zakiełkował pomysł stworzenia zespołu. Szybko znaleźli się potencjalni kandydaci. Zamysł był taki, by po prostu pograć razem. Miał to być sposób na przetrwanie ciężkich, pandemicznych czasów. Pierwszy koncert, jeszcze nie pod nazwą Zrefowani, zagraliśmy 21 czerwca 2020r. mając za sobą tylko parę zdalnych prób. Niedługo potem Radomir napisał swój pierwszy autorski tekst, a za chwilę następny i następny… Nikt z nas nie spodziewał się, że spontaniczny pomysł Reflinki przerodzi się w coś więcej. Pandemia minęła, a my płyniemy dalej! Tworzymy własny, autorski materiał, szykując się tym samym do nagrania swojej debiutanckiej płyty.
W naszym repertuarze, oprócz piosenek autorskich, znajdziecie znane wszystkim żeglarskie standardy jak i zapomniane już piosenki. Gramy z folkowym zacięciem, szczególnie upodobaliśmy sobie irlandzkie melodie i pieśni, natomiast chętnie sięgamy również po muzykę z innych części świata, chociażby z Bretanii czy Macedonii. Każdy nasz koncert to prawdziwa muzyczna mieszanka. Na naszych koncertach znajdzie się miejsce na potupanie nóżką, wspólne śpiewanie, elementy humorystyczne, a nawet na łzę wzruszenia.
Zespół podczas swojego krótkiego stażu scenicznego zdobył w konkursach ogólnopolskich następujące nagrody:
● II miejsce na Festiwalu „Szanta Claus – na cumach” – Poznań 2020r.
● III miejsce na Festiwalu „Szantogranie” – Słupca 2022r.
● II miejsce na Festiwalu „Szanta Claus” – Poznań 2022r.
● Nominacja na Międzynarodowy Piosenki Shanties 2023r. – Kraków 2023r.
● I miejsce na Festiwalu „Szanty pod Żurawiem” w kategorii „Kuźnia talentów” – Gdańsk 2023r.
Skład zespołu: Agnieszka Snopek „Reflinka” – gitara, wokal Przemek Lisek – wokal Radomir Rakowski – skrzypce Tomek Szarszewski – bas, wokal Michał Snopek „Królik” – bodhran

Wstęp: 15 zł / z kartą zaokrętowania wstęp 5 zł